Dentysta


Nie lubimy lekarzy, bo każą oni nam żyć zdrowo, a czasami nawet zadają ból przy okazji różnych badań i zabiegów. Chodzimy do nich, bo najczęściej zmusza nas do tego stan zdrowia. Jest jednak jeden szczególny typ specjalizacji lekarza, którego wyjątkowo nie lubimy, jest to lekarz dentysta bemowo.
Niesłusznie jest on owiany tak złymi stereotypami, a ból i stres, który przeżywamy, gdy wyrywa nam zęby lub leczy, zawdzięczamy tak naprawdę nie jemu, a sami sobie i częstemu niestety brakowi profilaktyki i wizyt kontrolnych u stomatologa.
Celem lekarza stomatolog bemowo jest przede wszystkim dbanie o zęby i zapobieganie wszelkim ich chorobom i innym problemom, wybielanie, by były, piękne, białe i bez kamienia. Więc jeśli nie chcemy, aby cokolwiek nas bolało, gdy chodzi o zęby, zaglądajmy tam regularnie, a wtedy nie będzie kłopotu. Kolejnym plusem będzie to, że będziemy mogli się wszędzie spokojnie uśmiechać bez krępowania się i wstyd o zły wygląd uzębienia.
Stereotypy te trzeba przełamać i o wiele bardziej docenić ich trud, a skorzystamy na tym, mając spokój z próchnicą, psuciem się zębów i wyrywaniem zębów.