Kurtyny Polar


Chłodnia to miejsce, w którym panują szczególne warunki – bardzo niska temperatura sięgająca nawet -25°C. Utrzymanie tego pomieszczenia wiąże się z bardzo wysokimi kosztami z powodu opłat energii elektrycznej.
Wysokie opłaty spowodowane są tym, że chłodnia to pomieszczenie, w którym odbywa się ciągły ruch, zatem każdorazowe otwarcie zwykłych drzwi wiąże się z nagłą i bardzo dużą utratą ciepła oraz możliwość wystąpienia wilgoci.

Tak gwałtowna wymiana powietrza prowadzi do częstych spadków temperatury wewnątrz chłodni, co powoduje zwiększenia zużycia energii elektrycznej, jaka potrzebna jest, żeby utrzymywać odpowiednią minusową temperaturę w pomieszczeniu. Jak rozwiązać problem kosztów i temperatury? Doskonale sprawdzą się kurtyny polar z folii PCV.

Zastosowanie kurtyn z folii to uniknięcie gwałtownych zmian temperatury, ale i ułatwienie pracy innym. Dodatkowo chronione są sąsiednie pomieszczenia, ponieważ nie rozprzestrzenia się wilgoć. Ponadto termoizolacyjne kurtyny to pomoc w powstawaniu przeciągów, ograniczenie przedostawania się zanieczyszczeń do chłodni z zewnątrz, a także redukcja hałasu.

Z czego wykonywane są termoizolacyjne kurtyny? Wytwarzane są z polichlorku winylu, ponieważ jest to idealny izolator. Kurtyny zachowują wysoką elastyczność w bardzo niskich temperaturach, co także ułatwia przemieszczanie się między pomieszczeniami, za to odpowiadają plastyfikatory.

Użytek z folii termoizolacyjnych szybko okazuje się być bardzo dobrą inwestycją, która zwróci się w szybkim czasie, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu można sporo zaoszczędzić.

Kurtyny stosowane są nie tylko w chłodniach spożywczych. Swoje zastosowanie znajdują także w przemyśle farmaceutycznym oraz chemicznym gdzie przechowywane są roztwory i probówki, które potrzebują niskich temperatur.

Kurtyny do chłodni to rozwiązanie trwałe, ale przede wszystkim ekonomiczne. Wymiary można dostosować do wymaganych potrzeb, a montaż jest bardzo prosty. Kurtyny są bezbarwne, ale można zauważyć delikatny odcień niebieskiego, jednak nie ogranicza to w dopływie światła w pomieszczeniu.

Sprawdź również: izolacyjnie.pl